فن آوران عمران پاریز، تنها تولید کننده بخاربند با استفاده از تکنولوژی نانو و ذوب داغ مطابق با استاندارد CE اروپا

حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

91690401021

09120569287

بخاربند ایزو فلکس کلاسیک

این نوع از بخاربند از سه لایه تشکیل شده که شامل (PP-TL-PP) میباشد. این بخاربند از لحاظ فنی سطح بالایی از قابلیت تنفس بخار در طولانی مدت را تضمین می کند ، در عین حال سطح زیر خود را به یک لایه ضد آب تبدیل می کند (کلاسW1 ).این بخاربند تضمین کننده حفاظت موقتی از سقف در برابر باران است ، در عین حال پوشش سقف را تکمیل می کند و بعداً به عنوان سطحی ضد آب و مضاعف برای سقف تمام شده عمل می کند و هرگونه نفوذ آب را از سقف به آبروها هدایت می کند.

مزایا بخاربند کلاسیک:

اتلاف انرژی را به حداقل میرساند
نفوذ پذیری بخار دو طرفه را تنظیم می کند
از میرایی مجدد عایق حرارتی محافظت می کند
محصول سه لایه بسیار مقاوم در برابر فرایندهای پیری

لایه بخاربند برای کلیه نما های دو جداره مانند کامپوزیت، چوب، سایدینگ، دیوارهای پیش ساخته و کلیه سقف های شیبدار مانند سقف های فلکسی، سفالی، فلزی و غیره طراحی شده و خاصیت خود را در شرایط سخت جوی حفظ میکند. این عایق با توجه به ساختار منحصر به فردی که دارد ساختمان را از نفوذ آب و باران و برف که از لا به لای جداره نما به دیوارهای اصلی می رسد، محافظت میکند . همچنین مانع از خوردگی و پوسیدگی اسکلت و عایق های دیگر حرارتی مانند پشم شیشه و … در زیر سقف های شیبدار میگردد.

دلایل استفاده از بخاربند در کف
استفاده از بخاربند در روف گاردن یا بام سبز
تعریف بخاربند

با توجه به استفاده از لایه های نبافته در ساخت خود موجب استحکام بیشتر نسبت به عایق هایی مانند ایزوگام می شود. خاصیت تنفسی این لایه اجازه می دهد رطوبت تبخیر شده از آن عبور کند و این موضوع از بروز قارچ و کپک در ساختمان جلوگیری کرده و باعث افزایش طول عمر تاسیسات، سازه بدنه و سقف می گردد (این خاصیت در عایق های سنتی مانند ایزوگام ، قیرگونی و … دیده نمی شود) . – این عایق قابلیت نصب بر روی هر سطحی از سقف و نما را داراست و با توجه به وزن کم و حجمی بسیار کمتر از عایق های دیگر (ایزوگام و قیرگونی) و عدم نیاز به حرارت دادن هنگام نصب باعث صرفه جویی در هزینه، بالا بردن سرعت کار و سهولت اجرایی بسیار می شود. با استفاده از تکنولوژی لایه های نبافته ، از حرکت و عبور هوای سرد و گرم در میان ترک ها و شکست های بدنه و سقف ساختمان جلوگیری کرده و از این رو با نصب این عایق موجب جلوگیری 35درصد اتلاف انرژی می گردد.

بخاربند ها با استفاده از لایه های نبافته در ساخت خود باعث افزایش استحکام سقف نسبت به عایق هایی مانند ایزو گام شوده و خاصیت گردش هوا بخاربند موجب میشود که رطوبت شینگل بام تبخیر شده از بخاربند عبور کند و از بروز قارچ ها و کپک ها در لایه های دیوار جلوگیری کند و موجب طول عمر بیشتر تاسیسات شقف ساختمان، سازه بدنه و سقف می گردد. بخاربند از 2 لایه پارچه پلی استر و یک لایه ی میانی از جنس پلی اتیلن پرس شده تشکیل شده است. عایق بخاربند به طوری عمل میکند که از سمتی عایق جهت نفوذ آب و رطوبت و از طرف دیگر روزنه ای جهت خروج رطوبت و بخار می باشد ، عایق بخاربند قابلیت نصب شدن بر روی هر سطحی از سقف و نما را دارد و با توجه به وزن کم وبخاربند باعث صرفه جویی در هزینه های شما و بالا بردن سرعت کار و سهولت اجرایی بسیار می شود.

بخاربند با استفاده از تکنولوژی لایه های نبافته، از حرکت و عبور هوای سرد و گرم در میان ترک ها و شکست های بدنه ساختمان و سقف سازه جلوگیری کرده و با نصب بخاربند موجب جلوگیری حداقل 35 درصد اتلاف انرژی می گردد.بخاربند با استفاده از فن آوری های جدید ساخت عایق، قابلیت مقابله با نفوذ آب، دوام و ماندگاری بسیار زیاد، نصب آسان و هزینه بسیار پایین، مزایای بسیار زیادی نسبت به عایق های سنتی را داراست.سطح بالایی بخاربند عایق مناسبی جهت آب بندی و سطح پایین آن موجب می شود تاسازه شما تنفس کرده و بر خلاف دیگر عایق ها بخاربند دارای وزن بسیار پایینی میباشد که یکی از مزیت های بخاربند به شمار میرود . در نصب بخاربند بر خلاف ایزوگام هیچ نیازی به آتش و گرما نیست ، بلکه در نصب آن میتوان از میخ های مخصوص و یا چسب های پایه نفتی استفاده نمود.

عایق کاری رطوبتی بخاربندهای ایزوفلکس
لایه زیرین شینگل
استفاده از بخاربند در روف گاردن

کاربرد بخاربند کلاسیک:

پوششی اختصاصی برای سقف
زیرسازی اولیه برای سقف های شیب دار با عایق حرارتی ( تهویه شونده)
استفاده در بیشتر انواع پوشش سقف ، به ویژه در زیر موزاییک و تایلهای بتنی
به عنوان محافظ در برابر باد
عمل آوری بتن

ایزو فلکس با روکش آلومینیوم:

این نوع بخاربند از چهار لایه شامل( PP،ALU ، TL ، PP) تشکیل شده است و مناسب برای سقفهایی است که دارای سیستم تهویه نیستند. این نوع از بخاربند در مقابل پارگی و کشش مقاومت بالایی دارد و مناسب برای سقفهایی است که غلظت رطوبت بسیار بالاست (مانند استخرهای شنا رستورانها و غذاخوری ها) در عین حال اتلاف انرژی را کاهش میدهد و از بروز کپک جلوگیری میکند و در نهایت به حفظ آب و هوای سالم و تازه در محیط کمک می کند. هنگام استفاده از این نوع بخاربند اندازه مواد عایق باید به گونه ای باشد که حتی در بدترین شرایط دما و رطوبت ، نقطه شبنم در خارج از سد بخار قرار گیرد. عایق حرارتی ناکافی می تواند باعث ایجاد تراکم در داخل این بخاربند شود ، و در داخل اتاق چکه کند.

بخاربند پرو :

لایه بخاربند به عنوان یک راه کار که به اندازه کافی از انتقال بخار آب تحت شرایط خاص جلوگیری میکند،تعریف شده است. ساکنان ساختمان،بعضی از لوازم خاص، گیاهان، و لوله کشی و غیره عوامل تولید رطوبت هستند که در هوا به عنوان بخار آب شکل میگیرند.این بخاربند از لحاظ فنی سطح بسیار بالایی از قابلیت تنفس بخار در طولانی مدت را تضمین می کند ، در عین حال سطح زیر خود را به یک لایه کامل ضد آب تبدیل می کند. (کلاسW1 ) این نوع از بخاربند از 5 لایه تشکیل شده که شامل ( PP،TL،PP، TL ،PP ) میباشد. یک غشای کاملا تنفسی که در تمام اجزای ساختمان کاربرد دارد. طول عمر بالا ، قابلیت تنفس و ضد آب بودن این محصول گارانتی بر طول عمر مفید ساختمان شماست.

بخاربند با قابلیت کنترل دما :

لایه بخاربند به عنوان یک راه کار که به اندازه کافی از انتقال بخار آب تحت شرایط خاص جلوگیری میکند،تعریف شده است. ساکنان ساختمان،بعضی از لوازم خاص، گیاهان، و لوله کشی و غیره عوامل تولید رطوبت هستند که در هوا به عنوان بخار آب شکل میگیرند. این نوع از بخاربند از سه لایه تشکیل شده که شامل (PP-TL-TPU) میباشد.

غشائی با عملکردی فوق مدرن:

تنها عایق حرارتی با قابلیت کنترل در هر زمان
آنتی UV
ضمانت طولانی
اطمینان از عایق کاری
صرفه جویی در مصرف مواد و انرژی
مقاوم در برابر شایط جوی

ایزوفلکس و جلوگیری از اتلاف انرژی
ایزوفلکس چیست
عایق کاری دیوارهای ساختمان

مکان هائی که احتیاج به لایه بخاربند ایزوفلکس دارند :

در مناطقی که آب و هوا در زمستان سرد است،لایه بخاربند باید به سمت داخل فضای زندگی که گرم است، نصب شده باشد . در آب و هوای مرطوب و یا مناطقی که استفاده گسترده ای از دستگاههای تهویه هوا وجود دارد، باید آن را در سمت بیرونی دیوار نصب کرد.

انواع بخاربند:

برای هرنوع مصالحی یک امتیاز ارزیابی از 0 تا 1 در نظر گرفته می شود که به عنوان درجه بندی جهت یک لایه بخاربند کافی برای استفاده در ساختمان ها مسکونی استفاده می شود، این امتیاز جهت اندازه گیری مقاومت نفوذ بخار آب در انواع مصالح می باشد. در جدول زیر رتبه برخی از مصالح ساختمانی رایج نمایش داده شده است که منطبق با کتابچه مبانی ASHRAE و دیگر منابع این صنعت هستند.

1.0روکش کاغذ کرافت روی عایق اجرا شده
0.76 میلیمتر تخته سه لایی پرس شده با چسب از خارج
0.5روکش فویل کرافت لمینت شده روی عایق
0.45پلاستیک به ضخامت 80 میکرون
0.16پلاستیک به ضامت 50 میکرون
0.08پلاستیک به ضخامت 25 میکرون
0.06پلاستیک به ضخامت 15 میکرون
0.05فویل آلومینیوم به ضخامت 10میکرون
0.01فویل آلومینیوم به ضخامت 25 میکرون

چه مواقعی نیاز به لایه بخاربند می باشد؟

درآخرین تحقیقات در جلوگیری از ایجاد رطوبت و استفاده از لایه بخاربند ،به طور قابل توجهی استفاده از لایه بخاربند در استانداردهای ساختمان تغییر کرده است. در ویرایش سال 2009، این استاندارد ها از طرف (International Code Council ) ICC به شرح زیر خلاصه شده است: (International Residential Code ) IRC لایه بخاربند را در سه کلاس I، II و III بر اساس مقدارنفوذناپذیری آنها به بخار آب تعریف می کند، پایین ترین مقدار نفوذناپذیری ،کمترین مقدار بخار آب را از طریق لایه بخاربند منتقل می کند. کلاس: I بسیار نفوذ ناپذیر که مقدار جذب رطوبت آنها حدود 0.1 و یا کمتر می باشد. مانند ورق پلی یورتان ،ورق آلومینیوم.

جمع بندی توضیحات اجمالی بخاربند :

عایق های بخاربند برای کلیه نما های دوجداره ساختمان مانند گامپوزیت، چوب ، سایدینگ، lsf ،فایبرسمنت ،آکواپانل ، دیوارهای پیش ساخته و کلیه سقف های شیبدار مانند سقف های شینگل، سفالی، فلزی و غیره طراحی شده و خاصیت خود را در شرایط سخت جوی حفظ میکند. اعایق بخاربند با توجه به ساختار منحصر به فردی که دارد ساختمان را از نفوذ آب و باران و برف که از لا به لای جداره نما به دیوارهای اصلی می رسد، محافظت میکند. مانع از خوردگی و پوسیدگی اسکلت و عایق های دیگر حرارتی مانند پشم شیشه و بخاربند …. در زیر سقف های شیبدار میگردد. خاصیت تنفسی پوشش عایق بخاربند ایزوفلکس 100 اجازه می دهد رطوبت تبخیر شده از آن عبور کند و عایق بخاربند از بروز قارچ و کپکدر ساختمان جلوگیری کرده و باعث طول عمر تاسیسات، سازه بدنه و سقف می گردد. (این خاصیت برخلاف عایق های بخاربند در عایق های سنتی مانند ایزوگام، قیرگونی و …. دیده نمی شود.) عایق بخاربند با استفاده از تکنولوژی لایه های نبافته، از حرکت و عبور هوای سرد و گرم در میان ترک ها و شکست های بدنه و سقف ساختمان جلوگیری کرده و از این رو با نصب بخاربند موجب جلوگیری 35 درصد اتلاف انرژی می گردد.

استفاده از بخاربند در روف گاردن یا بام سبز
نصب شینگل اوریبان
زیر شینگلی لایه آب بند
آماده سازی بام برای نصب شینگل
تعریف بخاربند
استفاده از بخاربند در روف گاردن
مزایای شینگل
نکات مهم اجرایی شینگل
مصالح مورد نیاز اجرای سقف شینگل
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول