بخاربند کلاسیک (Isoflex-classic):

این نوع از بخاربند از سه لایه تشکیل شده که شامل   (PP-TL-PP) میباشد. این بخاربند از لحاظ فنی سطح بالایی از قابلیت تنفس بخار در طولانی مدت را تضمین می کند ، در عین حال سطح زیر خود را به یک لایه ضد آب تبدیل می کند (کلاسW1 ).این بخاربند تضمین کننده حفاظت موقتی از سقف در برابر باران است ، در عین حال پوشش سقف را تکمیل می کند و بعداً به عنوان سطحی ضد آب و مضاعف برای سقف تمام شده عمل می کند و هرگونه نفوذ آب را از سقف به آبروها هدایت می کند.

مزایا بخاربند کلاسیک:

  • اتلاف انرژی را به حداقل میرساند
  • نفوذ پذیری بخار دو طرفه را تنظیم می کند
  • از میرایی مجدد عایق حرارتی محافظت می کند
  • محصول سه لایه بسیار مقاوم در برابر فرایندهای پیری
بخاربند

بخاربند ها  با استفاده از لایه های نبافته در ساخت خود باعث افزایش استحکام سقف نسبت به عایق هایی مانند ایزو گام شوده و خاصیت گردش هوا بخاربند موجب میشود که رطوبت شینگل بام تبخیر شده از بخاربند عبور کند و  از بروز قارچ ها و کپک ها در لایه های دیوار جلوگیری کند و موجب طول عمر بیشتر تاسیسات شقف ساختمان، سازه بدنه  و سقف می گردد. بخاربند از 2 لایه پارچه پلی استر و یک لایه ی میانی از جنس پلی اتیلن  پرس شده تشکیل شده است. عایق بخاربند به طوری عمل میکند که از سمتی عایق جهت نفوذ آب و رطوبت و از طرف دیگر روزنه ای جهت خروج رطوبت و بخار می باشد ، عایق بخاربند قابلیت نصب شدن بر روی هر سطحی از سقف و نما را دارد و با توجه به وزن کم وبخاربند  باعث صرفه جویی در هزینه های شما و بالا بردن سرعت کار و سهولت اجرایی بسیار می شود.

بخاربند با استفاده از تکنولوژی لایه های نبافته، از حرکت و عبور هوای سرد و گرم در میان ترک ها و شکست های بدنه ساختمان و سقف سازه جلوگیری کرده و  با نصب بخاربند موجب جلوگیری حداقل 35 درصد اتلاف انرژی می گردد.بخاربند با استفاده از فن آوری های جدید ساخت عایق، قابلیت مقابله با نفوذ آب، دوام و ماندگاری بسیار زیاد، نصب آسان و هزینه بسیار پایین، مزایای بسیار زیادی نسبت به عایق های سنتی  را داراست.سطح بالایی بخاربند عایق مناسبی جهت آب بندی و سطح پایین  آن موجب می شود تاسازه  شما تنفس کرده و بر خلاف دیگر عایق ها بخاربند دارای وزن بسیار پایینی میباشد که یکی از مزیت های بخاربند  به شمار میرود . در نصب بخاربند بر خلاف ایزوگام هیچ نیازی به آتش و گرما نیست ، بلکه در نصب آن میتوان از میخ های مخصوص و یا چسب های پایه نفتی استفاده نمود.

بخاربند

کاربرد بخاربند کلاسیک:

  • پوششی اختصاصی برای سقف
  • زیرسازی اولیه برای سقف های شیب دار با عایق حرارتی ( تهویه شونده)
  • استفاده در بیشتر انواع پوشش سقف ، به ویژه در زیر موزاییک و تایلهای بتنی
  • به عنوان محافظ در برابر باد
  • عمل آوری بتن