فن آوران عمران پاریز، تنها تولید کننده بخاربند با استفاده از تکنولوژی نانو و ذوب داغ مطابق با استاندارد CE اروپا

حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

91690401021

09120569287

ایزوفلکس چیست

زمان مطالعه4 دقیقه

تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۴۰۲تعداد بازدید : 74نویسنده : دسته بندی : ایزوفلکس, بخاربند
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

عایق بخاربند ایزوفلکس چیست؟

علل بسیارزیادی در طول عمر و دوام تک تک اعضا ساختمان (سقف،دیوارداخلی و خارجی ونازک کاری)  تأثیر دارد. باد و باران  و رطوبت عواملی هستند که موجب فرسودگی سقف شیروانی ،دیوارهای پیرامونی ،دیوارهای داخلی و نازککاری ساختمان میشوند میشوند و می توانند پوشش های گفته شده را دچار مشکلات جدی کنند. خیس شدن سقف شیروانی می تواند شانس رشد نباتات و موجودات بیولوژیکی را افزایش دهد که آن ها هم می توانند برای سقف و دیگر اعضا خطرساز شوند. شما می توانید با عایقبندی صحیح  سقف شیروانی ،دیوارهای پیرامونی ،دیوارهای داخلی و نازککاری ساختمان از وقوع چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.لایه های بخاربند ایزوفلکس عایق های پوششی چند لایه ای  هستند که پس از اجراي بستر زيرسازي و اجراي سازه اصلی با  يک لايه عايق پلي استري قبل از کفسازی به کار ميرود این  پوشش ها  بسیار مورد توجه مهندسان و کارفرمایان قرار گرفته است و به عايق بخار بند معروف هستند.

استفاده ازعایق بخاربند ایزوفلکس و آب بندی سقف شیبدار یا شیروانی

آب بندی سقف شیبدار و استفاده از بخاربند ایزوفلکس شامل مراحل مختلفی است که در آن ها  درزهای موجود در بین پوشش سقف شیبدار به خوبی پوشیده می شوند تا هیچ گونه ترک و درزی در سقف وجود نداشته باشد و سطحی صاف و یکدست برای سقف شیبدار فراهم شود . برای آب بندی سقف شیبدار از مواد بسیار مختلفی می تواند استفاده کرد که هر کدام از این مواد ویژگی های خاص خود را در پوشش درزهای سقف دارند. عایق های  پلیمری جدید ترین موادی هستند که وارد بازار شده‌اند و در ساخت انها از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کنند.به طور کلی آب بندی سقف شیبدار و تشخیص این که از چه ماده‌ای برای این کار استفاده شود بر عهده متخصص های آموزش دیده است. کارشناسان عمرانی باید با توجه به شرایط سقف و شرایط محیطی ماده مورد استفاده و راه درست آب بندی سقف را انتخاب نمایند. در واقع اولین شرطی که باید برای انتخاب مواد اب بندی درست باید در نظر گرفت، سازگاری میان سطح سقف و مواد استفاده شده برای عایقکاری سقف ساختمان مورد نظر است. این مسئله باید با توجه به ویژگی های موجود در هر نوع از مواد آب بند کننده جهت عایق کاری تشخیص داده شود.

مراحل آب بندی و عایق کاری سقف شیروانی با استفاده از بخاربندهای ایزوفلکس

اولین قدم  پیش از شروع آب بندی سقف شیروانی این است که سطح سازه را کامل تمیز شود. برای این که آب بندی و عایق کاری سقف شیبدار به بهترین کیفیت انجام شود و به صورت درست کل فضای سقف آب بندی شود، باید ماده آب بند کننده به صورت کامل با سطح تماس داشته باشد و هیچ گونه ماده‌ی اضافی بین آن ها نباشد. به همین دلیل اولین قدم تمیز کردن کامل سقف شیبدار است و این موضوع بسیاربا اهمیت است. مرحله‌ بعدی خشک  کردن سطح سقف شیبدار شروع برای آب بندی سقف است.  باید مطمئن شوید که سقف کاملاً  آماده‌ی آب بندی شدن است و  سطح سقف کاملاً تمیز و خشک است.حالا باید  به دقت بخاربند های ایزوفلکس را روی سقف پهن نمود و اطمینان حاصل کنید که تمام سطح به صورت کامل پوشش داده شده است.. حالا آب بندی سقف شیبدار به پایان رسیده  و می توان گفت که سقف شیبدار بعد از این عملیات در برابر نفوذ آب و در برابر باد بسیار مقاوم می شود. جلوگیری از نفوذ آب و مقاوم کردن سقف در برابر باد از ویژگی های استفاده از لایه های  بخاربند در سقف شیبدار است که موجب میشود  تا در آینده از بسیاری از مشکلاتی که می تواند برای سقف شیبدار به وجود بیاید جلوگیری شود.

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول