فن آوران عمران پاریز، تنها تولید کننده بخاربند با استفاده از تکنولوژی نانو و ذوب داغ مطابق با استاندارد CE اروپا

حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

91690401021

09120569287

هشت مصالحی که در اجرای سقف شینگل باید به آن توجه داشت

زمان مطالعه5 دقیقه

تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۲تعداد بازدید : 59نویسنده : دسته بندی : شینگل
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

هشت مصالحی که در اجرای سقف شینگل باید به آن توجه داشت

سقف شیبدارشینگل شما چیزی بیش از آن رویه و نمایی است که از خیابان می بینید. این سقف ترکیبی از مواد و اجزای مختلف است که با هم ترکیب می شوند تا یک سیستم سقف شیبدار کامل را تشکیل دهند.

اما این مصالح چیست و چرا برای سقف شیبدارشینگل شما مهم هستند؟ برای کمک به شما در درک آنچه که سقف شیبدار را تشکیل می دهد، ما آن را برای شما تجزیه می کنیم.

هر قسمت از سقف شما وظیفه ای حیاتی دارد تا شما و خانواده تان را از عوامل محیطی محافظت کند. مصالحی هستند که لزوماً نیازی به تعویض ندارند، مانند سقف اصلی(سازه ای) و فلاشینگها.

اما وقتی یک سقف شیبدار شینگل جدید اجرا میکنید، تقریباً تمام اجزای سقف و لوازم جانبی شما تعویض می شود.

در پایان این مقاله، تمام مصالح سقفی که در تعویض سقف شما گنجانده شده است را خواهید شناخت. و اگر به دنبال یک پیمانکار سقف شیبدارشینگل هستید، تا آخر کار ادامه دهید تا چک لیست سوالاتی را که باید از آنها بپرسید دریافت کنید.

بستر سقف شیبدارشینگل(تخته های او اس بی(OSB) یا ‍پلی وود(PLYWOOD)

عرشه ای است از تخته های چوبی که سقف شما را تشکیل می دهد. این تخته ها همان چیزی اند که شینگل و سایر اجزا روی آن نصب می شوند.

هنگامی که یک تعویض سقف انجام میدهید، ممکن است مجبور شوید روکش سقف خود را تعویض کنید. پیمانکار سقف شما نمی داند که بسترسقف شما آیا نیاز به تعویض دارد یا خیر. تا زمانی که کندن سقف قدیمی شما را تمام کند.

اگر تخته های پوسیده پیدا کردند، پیمانکار سقف شما قطعاً باید قبل از شروع نصب اجزای سقف شما آن را تعویض کند. با این حال، اگر پیمانکار شما یکپارچگی عرشه شما را سالم تشخیص دهد، می تواند سقف آسفالت شینگل جدید شما را مدیریت کند.

زیرانداز یا لایه زیرین شینگل

لایه زیرین یک ماده نمدی یا پارچه ای که حداقل از سه لایه (دو لایه پلی استر و یک لایه پلی اتیلن) تشکیل شده است و برای محافظت بیشتر روی عرشه شما استفاده می شود.

گذاشتن لایه زیرین جدید باید در تعویض سقف شما لحاظ شود.

توجه داشته باشید که لایه زیر شینگلی شما آخرین خط دفاعی سیستم سقف شما برای عرشه شماست. سرمایه گذاری بر روی بهترین اجزای سقف ممکن مهم است.

لبه قطره ای یا فلاشینگ لبه

لبه قطره‌ای ورقی فلزی است که در لبه‌های سقف نصب می‌شود تا به کنترل جریان آب دور و سایر اجزای سقف کمک کند.

هنگامی که یک سقف آسفالت شینگل جدید تهیه می کنید، لبه قطره ای در صورت نبود یا پوسیدگی باید جایگزین شود. این لبه درواقع یک کد برای داشتن بامی مطمئن است. اگرنصب نشده باشد، ممکن است باعث شود شما در بازرسی خانه شکست بخورید.

به عنوان مثال، اگر پیمانکاری را استخدام می‌کنید که گوشه‌ها را بریده و لبه قطره‌ای شما را نصب نمی‌کند، قبل از اینکه بتوانید خانه خود را به بازار عرضه کنید، باید آن را تعمیر کنید.

سپر یخ و آب (آبرو دره ای)

دره های پشت بام شما برای حفظ جریان آب در جهت درست پایین سقف شما بسیار مهم هستند. به همین دلیل، آنها به چیزی نیاز دارند که از آنها در برابر جریان مداوم آب در هر بار باران محافظت کند.

سپر یخ و آب غشای ضد آب است که برای محافظت از سقف شما در برابر آسیب یخ و آب استفاده می شود.

هنگامی که یک سقف جایگزین می کنید، یخ و آب جدید باید در اطراف نفوذ سقف شما و در دره های سقف شما نصب شود. همچنین مهم است که از طریق تعمیر و نگهداری سقف، دره های خود را از هرگونه زباله پاک نگه دارید.

اگر این کار را نکنید، آب از روی سقف شما جاری می شود یا از طریق سپر تا سطح عرشه اشباع می شود و باعث نشتی می شود.

آسفالت شینگل

رویه بالایی یا نهایی سقف شماست که برای دنیای بیرون قابل مشاهده است. به همین دلیل است که وقتی مردم به تعویض سقف فکر می کنند، معمولاً فقط به فکر تعویض رویه هستند.

تیزه

تیزه، شینگل نصب شده در قله ای است که در آن دو شیب سقف به هم می رسند. آنها ضخیم تر از رویه معمولی هستند و از قبل خم شده اند، بنابراین می توانند به برجستگی های روی سقف شما تبدیل شوند.

در هنگام تعویض سقف باید تیزه تعویض شود. توجه داشته باشید، برخی از پیمانکاران سقف سعی می کنند از شینگ های آسفالت 3 زبانه به عنوان درپوش پشته برای کاهش هزینه ها استفاده کنند.

آنها برای این کار طراحی نشده اند و می توانند باعث یکی از نشتی های رایج سقف شوند. شما همیشه باید از پیمانکار خود بخواهیدکه تیزه واقعی را روی کار نصب کند.

دریچه های سقف

بدون تهویه مناسب اتاق زیر شیروانی، عمر سقف شما به دلیل هوای سرد و گرم محبوس شده به شدت کاهش می یابد. دریچه های سقف شما برای جلوگیری از این اتفاق با اجازه دادن به اتاق زیر شیروانی شما برای تنفس صحیح در جای خود قرار دارند.

این بدان معناست که دریچه های سقف شما در تعویض سقف شما گنجانده شده است. این به شما بستگی دارد که آیا می خواهید از همان نوع دریچه ها استفاده کنید یا می خواهید نوع جدیدی تهیه کنید

چکمه های لوله

لوله های پشت بام شما باید پوشیده شوند تا آب به داخل خانه شما نریزد. اینجاست که چکمه های لوله به کار می آیند.

چکمه لوله ای یک چکمه لاستیکی مصنوعی است که برای جلوگیری از نشتی، به دور نفوذ سقف شما می رود. هنگامی که یک سقف آسفالتی جدید تهیه می کنید باید آنها را تعویض کنید.

مراقب باشید، چکمه های لوله ترک خورده یکی از رایج ترین نشتی هایی است که یک پیمانکار سقف می بیند. بنابراین، بسیار مهم است که چکمه های لوله خود را به طور منظم از طریق تعمیر و نگهداری سقف بازرسی کنید.

کلید واژه : شینگل ، شیروانی ، تعمیر و نگهداری سقف شیبدار

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول